
komputera tekstu i obrazu. Poszczególne elementy graficzne podlegają następnie indywidualnej obróbce, a na tekst jest nanoszona korekta. Następnie odbywa się zasadnicza część procesu, czyli ułożenie stron publikacji z tych wszystkich elementów gotowego projektu, łącznie z naniesieniem informacji dla drukarza i introligatora. Na tym etapie pracy można również umieścić informacje o obrazie całej składki (patrz: impozycja). Czynność końcowa to zapisanie danych komputerowych w postaci pliku postscriptowego lub (coraz częściej) pliku PDF. W ramach DTP można również zarządzać przepływem prac w drukarni oraz sterować urządzeniami przygotowalni poligraficznej, jak i samej drukarni.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP
DTP i kilka faktów z Wikipedii
Istotne jest, że DTP zajmuje się nie tylko samym obrazem, ale także kształtem podłoża, tak więc termin ten dotyczy także projektowania np. niezadrukowanych opakowań i innych form wykrawanych z papieru, kartonu czy też np. kształtów wycinanych z folii samoprzylepnej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP
Druk etykiet
Druk etykiet, mimo bardzo dużej popularności reklamy internetowej, nadal jest ogromnie popularny. Jest to świetny sposób pozyskania nowych klientów i dotarcia z reklamą do szeregu zainteresowanych nią odbiorców. Tylko wtedy ma się szansę przekazania szerokiemu gronu odbiorców bardzo dobrych komunikatów reklamowych. Tylko to daje pełną szansę przeprowadzenia kampanii reklamowej z powodzeniem. Druk etykiet jest świadczony przede wszystkim przez wykwalifikowane zakłady, które się tym zajmują. Oczywiście etykiety można wydrukować także we własnym zakresie, ale trzeba mieć świadomość tego, że jest to czasochłonne i wymaga dobrego, bardzo dobrego sprzętu. Daje to szansę osiągnięcia pełni korzyści z etykiet i cieszenia się sukcesem przez długi czas.